Genç Ender’in Büyük Vefa Örneği

Bugün Sosyal Hizmetler Eğitim ve Yardım Vakfı Onursal Başkanı Nevin Gökçek ve Vakıf Müdüremiz Nevin Uğurlu, 28 yaşında olan ve 16 yıldır MS hastası annesi(59) ile alzheimer hastası anneannesine (80) büyük bir özveriyle bakan genci ziyaret ettiler.

Çankaya İleri Mahallesinde yaşadıkları evi ziyaret eden Nevin Gökçek genç Ender’e;

“Seni kutluyorum. Çok mübarek bir görev yapıyorsun. Hayırlı bir evlatsın. Heykeli dikilecek bir insansın” dedi.

5 yaşında babası ve annesi ayrılan Ender, bir anda yetişkin bir insan gibi evin yükünü taşımış. MS hastası 59 yaşında olan annesi Nermin Hanım’a ve alzheimer hastası 80 yaşında olan annneannesine bakıyor ve diyor ki;

“Yapmam gereken bu… kültürüm ve inancımda bunu gerektiriyor. Annem yemek yiyemiyor. mama ile besleniyor sürekli dikkat etmem lazım boğazında bulunan delik yüzünden ciğerlerine mama dolabiliyor. Onlar benim her şeyim elimden geldiğince onlara bakmaya devam edeceğim.”

Ender son 8 yıl tamamen annesine ve anneannesine adamış, sosyal hayatını ve hayallerini tamamen geri plana atmış. 15 Temmuz günü de iki hastayı evde bırakıp Kızılay’da toplanan kalabalığa destek olmaya çalışmış.

Onursal Başkanımız Nevin Gökçek, eşi ABB Başkanı Melih Gökçek ile Ender’i telefonla görüştürdü.

SOS Vakfı Onursal Başkanı Nevin Gökçek Ender ve ailesine evin temizlenmesi, eşyaların yenilenmesi ve Ender’in hayata tutunması ve tekrar sosyal hayatına devam edebilmesi için uzman bir hemşirenin anne ve anneannesine bakması sözünü verdi.

Ender’in anneannesi: “İyi ki geldiniz, bizleri çok sevindirdiniz, çok mutlu oldum, teşekkür ederim” diye konuştu.