ÖMER ÖKSÜZ

“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olanıdır’ sözü, bizim birlik ve beraberlik içinde olmamızı, ayrım yapmaksızın bütün insanları sevmemizi-saymamızı, fakir fukarayı kollamamızı, muhtaç ve yardıma ihtiyacı olanların yanında yer almamızı, gönlümüzü ve yüreğimizi onlara açmamızı, sofralarımızı onlarla paylaşmamız, onlara yar ve yardımcı olmamızı tavsiye ediyor. Büyük ve güçlü toplumlar, sosyal yapıları güçlü toplumlardan oluşmaktadır. Eğer bizler de güçlü toplum olmak istiyorsak, ilk önce kendi insanımıza karşı duyarlı olmalıyız.

Açın açlığın, yoksulun yoksulluğunu, fakirin fukaralığını, hastanın ıstırabını, hasret çekenin hasretini yüreğimizde hissedip, paylaşmalıyız. Sevgi, saygı, hürmet, yardımlaşma, paylaşma… Bu güzel hasletler toplumda yaygınlaştıkça, çoğaldıkça başımız daha dik, yüreğimiz daha geniş, gönlümüz daha ferah olacaktır.

Sosyal Hizmetler Eğitim ve Yardım Vakfımız, yukarıda saymaya çalıştığım ve daha nicelerini sayamadığım güzellikleri gerçekleştirmek için memleket ve insan sevdalısı gönüllerden oluşmuş bir çatıdır.

Gönlü sevgiden geçen, yolu sevdaya uzanan, ‘bugün kendin için ne yaptın’, ‘bugün ülken için ne yaptın’, ‘bugün insanlık için ne yaptın’ sorularını yüreğinde hisseden bütün insanlarımız, sevginin, saygının ve her türlü güzelliğin doruk noktalara çıktığı bu çatı altında yer alabilirler, almalıdırlar. Onlara kapımız her zaman açıktır.

Saygılarımla,

Ömer ÖKSÜZ / Sosyal Hizmetler Eğitim ve Yardım Vakfı Başkanı